Ukranian

Little PenguinМалий пінгвін 


Малий пінгвін Eudyptula minor


Наукова назва малого пінгвіна Eudyptula minor найбільш описова. Вони не тільки найменші пінгвіни, а ще й грецьке слово «Eudyptula» означає «гарний маленький водолаз». Цей безстрашний морський птах розмножується колоніями уздовж південного узбережжя Австралії аж до Порта Стівенса на сході і Фрімантла на заході. Їх підвиди також мешкають в Новій Зеландії. Дуже мало відомо про їх популяції. Однак, Тасманія налічує від 110,000 до 190,000 гніздових пар пінгвінів, з яких менше 5% знайдені в самій Тасманії. Найрясніші популяції знайдені на островах. Дорослі пінгвіни важать близько 1 кілограма і виростають до висоти 40 см із середньою тривалістю життя 6 років. В одному випадку, був зафіксований вік 21 років.

У морі

Малий пінгвін чудово адаптований до морського життя. Його обтічна форма та ефективні поштовхи його ласт (які використовуються під водою за тим же принципом як у птахів в повітрі) дозволяють йому шукати здобич під час дрібних коротких занурень, часто в діапазоні 10-30 м і дуже рідко аж до 60 м. Його перетинчасті лапи чудові для маневрування на поверхні і мають кігті для копання і взбирання на слизьке каміння. У пінгвінів великі очі з сітківкою, яка спеціально адаптована для виявлення руху при малому освітленні. На відміну від нас, у малих пінгвінів плоскі рогівки, що дозволяє їм бачити як і під водою, так і поза нею. Як і інші пінгвіни і багато інших морських істот, малий пінгвін використовує контр-окрас як камуфляж; верхня поверхня чорного кольору для зливання з морем зверху, в той час як нижня поверхня срібно-біла, подібна до віддзеркалень на поверхні знизу. Це допомагає пінгвінам уникати уваги від птахів-хижаків згори, тюленів і акул знизу і також означає, що їх здобич може їх не помітити. Деякі пінгвіни постійно повертаються до нір цілий рік, але більшість залишаються біля моря протягом осіннього та зимового періоду.


Харчування

Харчування малого пінгвіна різниться в різних місцях, але складається в більшості з маленької риби, кальмара або криля (ракоподібних, схожих на креветки). Здобич ловиться швидкими ударами дзьоба і проковтується цілком за допомогою зубців на даху порожнини рота. Здобич проковтується цілком. Їжа зберігається центрально у великій кишці, а не в зобі, так як це б їх розбалансувало. Малим пінгвінам потрібно їсти близько 25% маси їх тіла в день тільки для підтримки тонусу; більше, якщо вони годують дитинчат або готуються до линяння. Зрідка вони дістають личинки крабів або морських коників з морського дна.Колонії та місця для нір 

Більшість птахів-мешканців колонії повертаються до своїх нір маленькими групами протягом близько години темряви для уникнення таких хижаків як чайки, ворони і орлани. Групи пінгвінів збираються за прибоєм, де можна почути, як вони один одного кличуть. Вони виходять на берег групами, так як один у полі не воїн. Більше птахів означає більше очей, які виявляють хижаків, і велика кількість може збити хижака з пантелику. Завдяки великим колоніям, сотні птахів можуть вийти на берег за короткий проміжок часу. Гнізда зазвичай знаходяться на відстані 2 м один від одного і складаються з 60-80 см тунелю, який закінчується гніздовою «чашею», зробленої з трави або морських водоростей. Інші гнізда можуть різнитися від простих ямок під купиною до складних тунелів, які перетинаються, або будинків серед прибережних скель. Малим пінгвінам часом доводиться змагатися з буревісниками, водяними щурами, зміями і, останнім часом, кроликами за нори.


Розмноження 

Між червнем і серпнем пінгвіни-самці повертаються або для ремонту старих нір, або для викопування нових. Галасливі залицяння самців говорять про прибуття пінгвінів-самок. Хоча вибирається тільки один самець, зазвичай, він не буде єдиним партнером на все життя. Птахи розмножуються щорічно, і в східній Австралії звичайне скупчення з двох яєць можна знайти раніше всього в травні і пізніше всього в жовтні. У вдалі роки, два скупчення можуть бути вирощені, що незвично серед пінгвінів. Пара пінгвінів чергує інкубаційними змінами раз в 1-2 дні і вилуплення займає 33-37 днів. Близько 60% яєць успішно вилуплюються. Після вилуплення, пташенята димчасто-чорного кольору і важать небагато більше 25 гр. Обоє батьків годують пташенят, які з'їдають до половини власної ваги в день і на 40 день вони можуть бути навіть важче своїх батьків. Коли їм 5 тижнів, пташенята дуже активні і навіть залишаються поза нір, чекаючи бути нагодованими своїми батьками. Ще через 2 чи 3 тижні вони готові йти до моря, де вони досягнуть зрілості. Близько 70% пташенят досягають даного етапу, але тільки 15% доживають до віку двох років. Більшість зрілих птахів повернуться до своєї рідної колонії для розмноження.

Линька

Після розмноження, дорослі несамовито їдять для приготування до двотижневої линьки на березі. Їм потрібно їсти мало не свою подвійну вагу, тому що вони не будуть харчуватися і пити під час линьки. Якщо їх гнізда великі, линька відбудеться там, але часто пінгвіни вибирають місце просторіше, де вони можуть легше чепуритися і вичісуватися. Такі місця легко виявити по тисячам розсипаних пір'ях.Пісня

Пісні та залицяння служать для залучення партнерів, відлякування непроханих гостей і, як дует, об'єднують прихильність пари один до одного. Характерні індивідуальні пісенні рухи, від глибокого гуркоту до гучного крику, супроводжуються рухами ластів, дзьоба і тіла. Ці сигнали і залицяння розрізняються за інтенсивністю від «напівтрубного залицяння» до напруження звукової та тільної активності. Вночі, і особливо під час сезону розмноження, галасливі звуки колонії пінгвінів можуть бути значними.

Сезонна діяльність

Варіації в запасах їжі, викликані змінами в течіях океану та іншими факторами, визначають характер життя для кожної місцевої популяції малих пінгвінів і можуть значно відрізнятися від діаграм нижче. У сприятливі роки, яйця можуть бути відкладені в травні аж до жовтня, з двома чи навіть трьома виводками пташенят, вирощеними за один рік.


Загрози і хижацтво

Сезонні зміни в запасах природної їжі від року до року призводять до викидання на наші пляжі мертвих або ослаблених молодих птахів. Пташенята також можуть померти від спеки або зараження кліщами. Через їх маленький розмір, у малих пінгвінів є багато хижаків. Австралійські та новозеландські морські котики їдять малих пінгвінів, так само як і морський леопард, час від часу. Великі чайки можуть вбити пінгвінів і на суші білочереві орлани ловлять багатьох.

Навколо колоній водяні щури забирають яйця і пташенят. Ворони і хижі птахи патрулюють ці місця в пошуках незахищених яєць, пташенят і дорослих, як і сумчасті куниці та тасманійські дияволи в Тасманії. Однак малі пінгвіни еволюціонували поруч з цими хижаками і можуть справлятися з ними. Привнесені людиною хижаки, такі як щури, собаки і коти, і погрози від людей становлять велику проблему.

Бездумна діяльність створює додаткові проблеми для малих пінгвінів. Вони можуть потонути, коли рибалки-любителі несвідомо розставляють зяброві сітки біля колоній пінгвінів.

Нафтові розливи згубні для пінгвінів й інших морських птахів. Нафта не тільки токсична, коли поглинена, але і шкодить плавучості й ізоляції оперення пінгвінів. Пластик помилково проковтується, і пляшкова тара може стати петлею на шиї пінгвіна.

Неконтрольовані собаки або дикі коти вбивають багатьох пінгвінів (більше, ніж природні хижаки пінгвінів)

Якщо лисиця стане проживати в Тасманії, то пінгвінам доведеться справлятися з ще одним хижаком.

Наслідки проживання людини, такі як вбивства на дорозі, безпосередні домагання, спалювання рослинності та житлове будівництво, продовжують загрожувати колоніям малих пінгвінів.


Основні принципи спостереження

Ці принципи призначені як і для захисту пінгвінів, так і для того, щоб дозволити Вам побачити їх в природних умовах. Будь ласка, переконайтеся, що ви ознайомлені з ними, перш ніж відвідувати колонію пінгвінів.
Пінгвіни виходять з води вночі, під покровом темряви, що допомагає захистити їх від хижаків. У цей час вони дуже вразливі (пам'ятайте, що вони розглядають Вас як потенційного хижака), отже, вони обережні. Якщо вони відчують загрозу або стривожені світлом або гучним звуком, вони довше залишаться в морі. Це стресово для них і може перешкодити розмноженню або годуванню їхніх голодних пташенят в норах. Якщо вони залишаться в морі, Ви їх взагалі можете не побачити. 

Це важливо

Будь ласка, прочитайте і дотримуйтеся інформаційних знаків, які можуть бути біля колонії пінгвінів.

Одягніть темний одяг для маскування і одягніться тепло. Дістаньтеся до спостережного пункту з суші, бажано не йдучи по пляжу, так як це блокує доступ пінгвінам до їх нір.

Використовуйте існуючі доріжки. Не йдіть через колонію, оскільки це руйнує нори. Будь ласка, не пошкоджуйте рослинність. Виберіть спостережну позицію, яка не блокує доступ пінгвінів до їх нір і знаходиться хоча б в 3 м від них. Виберіть місце з темним тлом, щоб замаскуватися. Зручно влаштуйтеся до останнього променя світла. Якщо серед Вас є досвідчений персонал, будь ласка, дотримуйтесь їхніх порад. Не галасуйте і зведіть рух до мінімуму. У пінгвінів відмінний зір і вони легко помічають рух, особливо якщо вони бачать Ваш силует на тлі неба.

Можна використовувати тільки тьмяні джерела світла, що випромінюють червоне світло (червоний целофан на лінзах підійде), і ніколи не в напрямку води або безпосередньо на пінгвінів. Камери з спалахом не можна використовувати на пляжі. Можна використовувати відеокамери без ліхтариків, які дадуть результати кращі, ніж звичайні камери в сутінках.

Часто найкраще місце для спостереження за пінгвінами - за пляжем, де вони відчувають себе захищеними. Знову ж таки, використовуйте тільки червоне світло. Бінокль може бути корисний для спостереження, навіть вночі.

Ні за яких обставин не відвідуйте колонію з собаками (або котами). Навіть якщо собаки на прив'язі, їх запах залишається і згодом приманює інших. Приберіть залишки їжі, оскільки вони теж приманюють собак і котів. Пінгвіни - захищені тварини.

Незаконно ловити, намагатися ловити чи інакше мучити пінгвінів. Якщо Ви спостерігаєте таку поведінку, будь ласка, повідомьте про це найближчому рейнджеру. Злочини сприймаються всерйоз. Якщо Ви зацікавлені або стурбовані про Вашу місцеву популяцію, будь ласка, зв'яжіться з найближчим відділенням Служби Національних Парків і Дикої Природи.

Пожертвування

Група Друзі Пінгвінів Лілік покладається на пожертви для її фінансування. Будь-яке пожертвування буде дуже важливим і буде використане для захисту малих пінгвінів від шкоди на платформі Лілік в Тасманії.

Подальша інформація

Stahel, C. & Gales, R. (1987). Little Penguins - Little Penguins in Australia. Uni Press, Kensington, NSW.

Зв'язок з Відділенням Збереження Біорізноманіття: DPIW 134 Macquarie Street, Hobart. 7000
Телефон: (03) 6233 6556 Факс: (03) 6233 3477

___________________________________________________
Kindly translated by PitetskyiR

No comments:

Post a Comment